Coda

Resultater fra udstillinger og prøver

Prøver

D.15-01-2017 fik Coda bestået brugsprøven, 2 år gammel.

Udstillinger

DRK Gørlev 5.6.2021 Silvercup

Excellent - ÅK

Dommer: Kaj Falk Andreasen - DK

DRK Gørlev 5.6.2021 Juleudstilling

Very Good - ÅK

Dommer: Joakim Ohlsson - SE

DRK Slagelse 17.10.2020

Excellent Plac.4 - ÅK

Dommer: Rikke Andersen

DRK Køge 20.9.2020

Excellent - ÅK

Dommer: Frederik Kien Hansen

DRK Tolstrup 22.8.2020

Very Good Plac.4 - ÅK

Dommer: Susanne Forchammer

Very Good - ÅK

 Dommer: Lise Møller Frandsen

DKK Fredericia 9.2.2020

Excellent Plac.4 - ÅK

Dommer: Stephanie Walsh

DRK Fredericia 8.2.2020

Excellent Plac.3 - ÅK

Dommer: Bruna Facq

DRK Næstved 1.12.2019

Very Good Plac.4 - ÅK

Dommer: Per Iversen

DRK Skue 10.11.2019

Excellent Plac.1 - ÅK BIK

Dommer: Bjarne Sørensen

DRK Fr. sund skue - 28.9.19

Excellent plac. 1 BIM - ÅK.

Dommer: Frederik Kien Hansen

DRK Køge - 22.9.19

Excellent Plac.2 - ÅK

Dommer: Gudrun Brunnström - SE.

DKK Ballerup  - 21.9.19

Excellent Plac. 3 - ÅK.

Dommer: Lene Johansen

SKK - Hässleholm - 19.5.2019

Excellent Plac.4 CK - ÅK

Dommer: Kitty Sjong - DK

DRK - Bække (#2) - 23.4.2019

Very good - ÅK

Dommer: J. Neilson

DRK - Bække (#1) - 20.4.2019

Very good - ÅK

Dommer: L. Dunbar

DRK Midtsjælland Skue 11.11.2018

Excellent Plac.2 - ÅK (BHK - 2.Plac.)

Dommer: Maria Lindegaard - DK

DKK udstilling Ballerup - 23.9.2018

Very good - ÅK

Dommer: Bjarne Sørensen - DK

DRK - Gørlev (#2) 9.6.2018

Excellent Plac.3 - ÅK

Dommer: Claudia Berchtold - AT

DRK - Gørlev (#1)  9.6.2018

Excellent Plac.4 - ÅK

Dommer: Moray Armstrong - UK

DKK - Roskilde 12.5.2018

Very Good - ÅK

Dommer: Herdis Hallmarsdóttir - IS

DKK - Fastelavnsskue Køge 17.2.18

Excellent - ÅK

Dommer: Munthe Bium - DK

DRK St. Merløse 12.11.2017

Excellent Plac.4 - ÅK

Dommer: Frederik Kien Hansen - DK

DKK - Køge 24.9.2017

Excellent - ÅK

Dommer: Sven Slettedal - DK

DKK - Ballerup 23.9.2017

Excellent Plac.4 - ÅK

Dommer: Kresten Scheel - DK

Tolstrup DRK Cert. udst. - 26.8.2017

Excellent - ÅK

Dommer: Suzi Golder - GB. 

DKK skue v/ Mosede Fort 8.7.2017

Excellent - ÅK. 

Dommer: Lise Møller Frandsen - DK.

DRK Sommerskue 25.05.2017

Excellent - ÅK

Dommer: Lise Møller Frandsen - DK

Gørlev DRK Cert. udst. - 21.05.2017

Very Good Plac.3 - ÅK

Dommer: Sigrid Jarmer - CH

Roskilde Intl. DKK 30.04.2017

Excellent - ÅK

Dommer: Gitte Finnich - DK

Næstved DRK 27.11.16

Very Good Plac.3 - ÅK

Dommer: Patric Ragnarson - DK

Merløse DRK - 13.11.16

Excellent Plac.2 - ÅK

Dommer: Lise Møller Frandsen - DK

Ballerup DKK Intl. CACIB 18.09.2016

Excellent Plac.2 - MK

Dommer: Birte Scheel - DK

Køge DRK Cert udst. 17.09.16

Excellent Plac.1 CK - MK

Dommer: Riitta Niemelä - FI

Tolstrup 20.08.2016 

Very good Plac.4 - MK

Dommer: Antonio Lopez Noguera - ES

Tornemark 18.6.2016 

Excellent Plac.1 - JK + Plac.1 i parløb.

Dommer: Susanne Forchhammer - DK

Næstved 4.6.2016 

Exc. Plac.1 CK - JK 2 BHK Cert BIS Junior. 

Dommer: Lilian Jonsson - SE 

Herfølge 22.5.2016 DRK Skue 

Excellent Plac.1 - BIR junior - 2 BHK

Dommer: Birgit Jordt Adsersen - DK

Køge 14.5.2016 

Excellent Plac.1 CK - JK - 3 BHK 

Dommer: Piotr Król - PL 

Malmø 20.3.2016

Excellent Plac.4 CK - JK

Dommer: Liam Moran - IE

Næstved 29.11.2015

Very good Plac.3 - JK

Dommer: Monica Anderson - SE

DRK Juleskue 

Excellent Plac.2 - JK

Dommer: Jill Grenaae - DK

Køge 20.9.2015

Lovende - Hvalpeklasse

Dommer: Rikke Boring - DK

Tolstrup 22.8.2015

Særdeles lovende Plac.1 BIR hvalp. 

Dommer: Fiona M Clarkson - GB

Fensmark Skue 2.8.2015

Særdeles lovende Plac.1 BIR hvalp 

Dommer: Svein E Bjørnes - DK

Tornemark 28.6.2015

Særdeles lovende Plac.1 

Dommer: Lotte Jørgensen - DK

Næstved 6.6.2015

Særdeles lovende Plac.2

Dommer: Anne-Berith Waskaas - NO